Szczotki do czyszczenia powierzchni wewnetrznych

Bardzo szerokim zainteresowaniem cieszą się szczotki, które potocznie nazywamy „wyciorami”. Te bardzo proste narzędzia są stosowane powszechnie, w bardzo wielu branżach.

Budowa

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image44.png

D – średnica szczotki z wypełnieniem,
d1- średnica mocowania,
L – długość całkowita szczotki,
L1 – długość części roboczej,

Najważniejszymi informacjami, które charakteryzują ten typ szczotek są przedstawione na rysunku powyżej. Natomiast należy zwrócić również uwagę na różnorodność zakończeń uzależnionych od zapotrzebowania. Dłuższa część mocowania zazwyczaj służy jako rękojeść, która może być wyposażona w uchwyt lub oczko. Krótsza część zazwyczaj ma bezpośredni kontakt z materiałem oczyszczanym – może być potrzebne zabezpieczenie ostrych krawędzi by nie rysowały powierzchni dna otworu. Stosuje się wtedy gumowe kapturki, lub dodatkowe pęczki z materiałem wypełniającym, zabezpieczającym lub wspierającym proces oczyszczania.

Szczotki do oczyszczania powierzchni wewnętrznych w odróżnieniu od innych firm zajmujących się tą tematyką, nie są przez nas klasyfikowane. Mamy szerokie doświadczenie i staramy się sprostać potrzebom naszych klientów a nie narzucać własnych pomysłów. Mamy do zaoferowania nie tylko wysokiej jakości produkt, ale również doświadczenie pozwalające na własne projekty konsultowane z użytkownikiem.

 

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image45.jpeg

Szczotka do powierzchni wewnętrznych z materiałem ściernym, służy do szlifowania otworów. Na zdjęciu widoczne cięcia na obu końcach. Szczotka jest zwinięta w podwójnym splocie drutu stalowego ocynkowanego.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image46.jpeg

Szczotka do powierzchni wewnętrznych, wykorzystywana w maszynach automatycznych; automaty czyszczące. Drut wykonany ze stali INOX. Materiał wypełniający z dopuszczeniem FDA.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image47.jpeg

Szczotka do oczyszczania otworów wewnętrznych. Jeden koniec zakończony tzw. oczkiem, który ułatwia uchwyt. Materiał wypełniający do mosiądz.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image48.jpeg

Mikroszczotka do oczyszczania powierzchni wewnętrznych. Cechuje ją miniaturowa wielkość, która pozwala na oczyszczenie małych otworów – także gwintowanych. Wypełnienie może być rozmaite, od zwykłych włókien poliamidowych, poprzez delikatne włókna ścierne o gradacji do 1000, poprzez delikatne druty.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image49.jpeg

Tradycyjne wyciory, najczęściej używane do oczyszczania szklanych pojemników. Zakończone uchwytem z tworzywa sztucznego.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image50.jpeg

Różnorodność zakończeń. Pęczek oczyszczający dno otworu; plastikowy kapturek, zabezpieczający dno otworu przed porysowaniem lub brak zakończenia powoduje różnorakie zastosowanie.

Zastosowanie

Wyciory stosowane są powszechnie do oczyszczania powierzchni wewnętrznych i trudnodostępnych. Zastosowanie wymusza stosowanie różnych materiałów wypełniających, co za tym idzie szczotki mogą być wyposażone w drut i wtedy stają się najlepszym narzędziem do gratowania otworów wewnętrznych. Wyposażone w PA6.12, są doskonałe w przemyśle farmaceutycznym, czy spożywczym. Materiały ścierne są również powszechnie stosowane, choćby do strukturyzacji czy wygładzaniu powierzchni w obróbce drzewnej i pochodnych.


Profesjonalne szczotki do czyszczenia powierzchni

Jako firma z bogatym z wieloletnim doświadczeniem, współpracująca z branżą produkcyjną, a przy tym nastawiona na nieustanny rozwój, staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby rynku. Dlatego wprowadziliśmy do oferty wysokiej jakości szczotki do czyszczenia powierzchni wewnętrznych. Zbudowaliśmy relacje z klientami z różnych sektorów, dlatego potrafimy sprostać bardzo szerokiemu spektrum wymagań. Posiadamy projekty gotowe, ale jesteśmy również przygotowani do stworzenia szczotek od podstaw.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowanym zespołem projektantów. Pozwala nam na to na dopasowanie oferty pod indywidualne oczekiwania. Możemy wykonać szczotki do czyszczenia powierzchni z dostarczonego projektu lub wykonać własny od podstaw zgodnie z zaleceniami.

Nasze szczotki mogą być wykorzystywane do czyszczenia różnego rodzaju elementów w maszynach, rur wodnych czy innych części w zakładach produkcyjnych. Doskonale usuwają rdzę, zendrę, grat, a także wszelkie inne zabrudzenia powstające w trakcie pracy.

Wszystkie nasze produkty wykonane są z materiałów o najwyższej jakości. Sprawdzą się nawet w bardzo trudnych warunkach, zapewniając wysoką funkcjonalność.

Jesteśmy w krótkim czasie w stanie zrealizować duże zamówienia. Kontrola nad całym procesem produkcyjnym pozwala nam na zachowanie konkurencyjnych cen. Współpracujemy długoterminowo z wieloma partnerami biznesowymi, którzy cenią naszą rzetelność oraz profesjonalne podejście.

Zachęcamy do składania zapytań ofertowych. Zapraszamy do kontaktu.