Szczotki na pasie klinowym

soUNIQ ma w swojej ofercie szczotki na pasach klinowych, które przeznaczone są zazwyczaj do oczyszczania poprzecznego. Ich konstrukcja pozwala na umieszczenie wypełnienia w pasku z tworzywa sztucznego. Pasek klinowy jest montowany na kołach ze specjalnym wpustem.

Szczotki na pasku klinowym są odporne na kurz, brud, wilgoć, olej, smar i powszechne chemikalia. Ponadto, są one idealne do stosowania w małych przestrzeniach. Mogą być dostarczane zarówno w wersji otwartej, jak i nieskończonej. Cechy wyróżniające je to wysoka wytrzymałość, temperatury pracy od -15°C do +80°C, a prędkość liniowa do: 20 m/sek.

Budowa

Pasek klinowy może być wykonany na bazie różnych tworzyw poliamidowych, jak również w ostatnim czasie silikonowych, które są bardziej elastyczne i mogą dłużej pracować bez ryzyka przerwania.

Najczęściej stosuje standardowe rozmiary:
17 x 11, 20 x 12; 22 x 14;

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image75.png

(a x b - szerokość x wysokość)

Konstrukcja szczotki na pasku klinowym

W pasku z tworzywa wiercowe i sztancowane są pęczki z materiałem wypełniającym. Z uwagi na zazwyczaj niewielkie rozmiary nie stosuje się więcej niż 2 rzędy.

Zastosowanie

Szczotki na pasku klinowym oferowane przez soUNIQ, znajdują zastosowanie najczęściej w branży drzewnej do oczyszczenia poprzeczego elementów. Podobnie można tego typu szczotki znaleźć w branży spożywczej – choćby do oczyszczania tacek piekarniczych, gdzie od lat dostarczamy gotowe rozwiązania. Tego typu narzędzia mogą być stosowane do przesuwania produktów, ich segregacji i pomocy w transporcie. Szczotki wyposażone w naturalne wypełnienie, zdają egzamin przy zdejmowaniu ładunku elektrostatycznego.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image77.jpeg
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image76.jpeg

Szczotka na pasku klinowym w wersji otwartej – posiadająca początek i koniec


Rodzaje wypełnień szczotek na pasku klinowym

Kwestia optymalnego wypełnienia szczotki na pasie klinowym uzależniona jest od indywidualnych czynników, m.in. od zastosowania konkretnego rozwiązania w danym środowisku pracy. Największą popularnością cieszą się uniwersalne modele z naturalnym wypełnieniem wykonanym z włosia lub włókien roślinnych. W naszej ofercie mamy również szeroki asortyment szczotek na paskach klinowych z wypełnieniem syntetycznym, produkowanym z PA, PP oraz innych tworzyw o twardości dostosowanej do specyfiki i potrzeb konkretnego środowiska przemysłowego.

Czytaj więcej

Szczotka na pasie klinowym – jaki typ napędu wybrać?

Najczęstszą metodą napędzania szczotek na pasach klinowych jest zastosowanie tradycyjnego koła pasowego. Kwestią, na którą należy natomiast zwracać szczególną uwagę, jest odpowiednia średnica kółek zwrotnych, od której zależy prawidłowy naciąg oraz właściwe zapętlenie paska. Należy kierować się zasadą, zgodnie z którą wartość graniczna najmniejszej możliwej średnicy koła pasowego jest równa poprzecznemu nacięciu typowego profilu klinowego.

Każda szczotka na pasie klinowym od soUNIQ może być dostarczona w opcji z ciągłym lub otwartym pasem i może być stosowana przy transportowaniu delikatnych materiałów. Ich wąskie szerokości robocze sprawiają, że nadają się do instalacji również w najbardziej niestandardowych systemach napędowych.

Szczotki na pasie klinowym soUNIQ – niezawodność w ekstremalnych warunkach

Zastosowanie najwyższej jakości tworzyw oraz wsparcie procesu produkcyjnego nowoczesnymi technologiami decydują o tym, że dostarczane przez soUNIQ szczotki na pasku klinowym wyróżniają się najlepszym stopniem jakości do ceny. Ich bezkonkurencyjna wytrzymałość oraz odporność na skrajne temperatury, oraz czynniki mechaniczne czyni rozwiązania soUNIQ powszechnie wybieranym standardem. Szeroka gama solidnych i sprawdzonych produktów to jednak nie wszystko – każdemu z naszych klientów gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie współpracy – od pierwszego kontaktu, aż po finalizację zamówienia i obsługę posprzedażową. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!