Szczotki na pasie płaskim

Innym rodzajem szczotek na pasach, jest użycie pasów płaskich. W dzisiejszych czasach rzadziej stosowane z uwagi na dość drogą produkcję, jak również mniejszą precyzję przy naciąganiu pasa. Można je spotkać wszędzie tam, gdzie dochodzi do oczyszczania poprzecznego powierzchni, najczęściej o znacznych rozmiarach.

Budowa

Szczotki najczęściej zbudowane są z 3 warstw. Dwa skórzane pasy oddzielone są przekładką z tworzywa sztucznego, które zapobiega nadmiernemu rozciąganiu pasa, z jednoczesną poprawa wytrzymałości na zrywanie. Materiał wypełniający jest pęczkowany lub szyty w wierzchnią część pasa.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image78.png

LC – długość cąlkowita pasa płaskiego,
LP – długość pola pustego (nieroboczego),
S – szerokość pasa płaskiego,
SR – szerokość robocza,
LR – długość robocza materiału wypełniającego w polu roboczym,
a – odlegość od krawędzi do środka pierwszego pęczka w polu roboczym,
b - odległość pomiędzy pęczkami w rzędach,
d – odległość pomiędzy pęczkami na szerokości,
G – grubość pasa,
H – wysokość materiału wypełniającego.

Rys. Schemat budowy i oznaczeń szczotki na pasie płaskim

Zastosowanie

Szczotki pasowe można spotkać w przemyśle drzewnym, gdzie służą do oczyszczania dużych powierzchni, np. płyt klejonych. Duża szerokość form, wymusza stosowanie tego typu pasa, zbierając zanieczyszczenia poprzecznie do ruchu oczyszczanego produktu.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image79.png

Rys. Przedstawia przykładową szczotkę na pasie płaskim z wypełnieniem polowym, umieszczonym kątowo.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image80.jpeg

Szczotka pasowa – zdjęcie przedstawiające zastosowanie w zakładzie produkcyjnym


Szczotki na pasie płaskim od soUNIQ – szeroka oferta

Chcąc w możliwe największym stopniu sprostać bardzo rozmaitym potrzebom naszych klientów, do ich dyspozycji oddajemy szczotki na pasku płaskim o niejednorodnych grubościach, szerokościach i długościach, a także o różnej specyfice konstrukcji oraz typie czy gęstości rozlokowania pół z włosiem. Z uwagi na ten fakt, zadaniem trudnym, jeśli nie niemożliwym, jest opracowanie podsumowania zawierającego w sobie całość oferty dostępnej u nas w opisywanym zakresie. Jak wygląda tu zatem schemat współpracy?

Jeżeli interesuje Państwa konkretnego rodzaju szczotka na pasie płaskim, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem, który przedstawi wszelkie szczegóły dotyczące możliwości zrealizowania zamówienia. W przypadku natomiast gdy Państwa wymagania dotyczące pożądanego produktu nie są jeszcze w pełni wyklarowane, proponujemy fachowe wsparcie ze strony naszych doświadczonych doradców technicznych. Gwarantujemy, że wspólnymi siłami uda nam się odnaleźć rozwiązania perfekcyjnie korespondujące ze specyfiką Państwa przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

Kluczowe zalety oferowanych przez nas szczotek na paskach płaskich

Bez względu na różnice występujące pomiędzy konkretnymi produktami, każdy z nich odznacza się również wspólnymi atutami, takimi jak przede wszystkim:

  • precyzyjne wykonanie na bazie starannie selekcjonowanych, trwałych materiałów,
  • ponadprzeciętna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, intensywną eksploatację oraz rozmaite czynniki zewnętrzne (np. wilgoć, niskie temperatury czy silna ekspozycja światła słonecznego),
  • wysoka skuteczność w ramach specjalistycznych zadań przeznaczonych konkretnym typom szczotek na płaskim pasie,
  • świetna relacja między jakością a ceną.