Szczotki na pasie zębatym

Szczotki na pasie zębatym podobnie jak pozostałe, są stosowane głównie do oczyszczania poprzecznego. Zapewniają ciągłość i powtarzalność wykonywanej pracy. Często wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i taktowanie pracy.

Pasy zębate możemy podzielić ze względu na to jakimi wielkościami się posługujemy. Można w ten sposób wyróżnić pasy calowe (np. MXL, XL, L, H, XH), metryczne poliuretanowe (np. AT5, AT10), metryczne gumowe (np. 3M, 5M, 8M).

Przy projektowaniu szczotek najczęściej stosowany jest podział metryczny poliuretanowy.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image81.png

AT5

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image82.png

AT10

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image83.png

AT20

Rys. Schemat pasów zębatych według typów AT5, AT10 i AT20. Najbardziej popularne.

 

Pasy zębate typu AT są najczęściej wykorzystywane do timingu, czyli prac precyzyjnych. Materiał wykonania pasów tego typu to poliuretan.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image84.jpeg

Przykładowy pas poliuretanowy. Podstawa przy wykonaniu szczotki na pasie zębatym.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image85.jpeg

Zdjęcie pasa zębatego z wypełnieniem naturalnym do zastosowania w przemyśle drzewnym.


Szczotki na pasku zębatym – kompleksowa oferta firmy soUNIQ

Przedsiębiorstwa korzystające ze szczotek na pasie zębatym należą do rozmaitych branż, a zatem również ich potrzeby w kontekście specyfiki produktu są silnie zróżnicowane. W związku z tym, chcąc możliwe najlepiej odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, w ramach naszej oferty proponujemy Państwu szczotki na pasie zębatym w wielu wariantach. W zależności od Państwa preferencji mogą cechować się inną długością, grubością czy szerokością, a także różną budową oraz gęstością i typem włosia.

Mnogość dostępnych w opisywanym zakresie opcji oraz różnorodność potrzeb samych klientów są naprawdę duże. To z kolei sprawia, że lepszym rozwiązaniem niż przygotowanie i ciągłe aktualizowanie przekrojowego podsumowania oferty szczotek na zębatych paskach wydaje się bezpośredni kontakt pomiędzy nami a firmą zainteresowaną złożeniem u nas zamówienia. W przypadku zatem dowolnych odnoszących się do naszej oferty pytań czy też chęci złożenia zamówienia lub uzyskania wsparcia doradczego serdecznie zapraszamy do skorzystania z dostępnych na naszej stronie form kontaktu.

Czytaj więcej

Jakimi zaletami odznacza się każda szczotka na pasie zębatym od soUNIQ?

Fakt, iż poszczególne z naszych produktów mocno różnią się od siebie, nie powoduje, że jednocześnie nie mogą mieć również pewnych cech wspólnych. Spośród kluczowych zalet charakterystycznych dla całości naszego asortymentu wspomnieć należy zatem przede wszystkim o wysokiej precyzji wykonania przekładającej się na wieloletnią niezawodność pracy, a także o optymalnym stosunku pomiędzy ceną a uzyskiwaną w zamian jakością.