Szczotki pasmowe z wypełnieniem i bez wypełnienia

Szczotki pasmowe w swojej pierwotnej formie, mogą być formowane w różne kształty. Najbardziej znanym jest zapewne szczotka do odkurzacza, która może być okrągła z wypełnieniem skierowanym ku dołowi, lub o kształcie prostokątnym. Tutaj również wiele zależy od zapotrzebowania. Patrząc z tej perspektywy możemy wyróżnić dodatkowy podział szczotek pasmowych:

Szczotki pierścieniowe z wypełnieniem wewnętrznym

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image4.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image5.png

Szczotki pierścieniowe z wypełnieniem zewnętrznym

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image6.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image7.png

Szczotki spiralne z wypełnieniem wewnętrznym

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image8.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image9.png

Szczotki spiralne z wypełnieniem zewnętrznym

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image10.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image11.png

Szczotki pasmowe w kształcie pierścienia

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image12.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image13.png

Szczotki pasmowe w niestandardowym kształcie

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image14.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image15.png

Szczotki pasmowe mogą być nawijane lub nasuwane na wał. Taka forma szczotki walcowej pozwala na uzyskanie powierzchni o największej gęstości materiału wypełniającego.

Zastosowanie

Szczotki pierścieniowe znajdują zastosowanie głównie w przemyśle spożywczym, np. jako pomoc w drylowaniu owoców, ale również do zbierania zabrudzeń, np. z pasów napędowych. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie tego typu szczotek w przemyśle produkcji drutów, gdzie zbiera się nalot nagromadzony na drutach. Znajdują swoje zastosowanie również jako uszczelnienie drzwi, bram garażowych i silosów spożywczych. Z uwagi na swoją prostotę, często można je również spotkać jako uszczelnienie maszyn tokarskich i CNC. Zyskały swoją popularność w uszczelnianiu cięgów komunikacyjnych, w tym np. schodów ruchomych. Ponadto można je znaleźć w przemyśle drzewnym, meblarskim, na liniach wstępnego odpylania. Swoje miejsce znajdą wszędzie tam gdzie będziemy mówić o przepustach kablowych, czy dylatacyjnych.


Szczotki pierścieniowe soUNIQ – czym się charakteryzują?

Szczotki pierścieniowe z wypełnieniem wewnętrznym to świetny sposób na zabezpieczenie napędów korbowych, wrzecion i wałów. Skuteczna ochrona przed kurzem, pyłem, wiórem czy mgłą olejową pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji oraz kosztownych awarii sprzętu. Szczotki pierścieniowe soUNIQ dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu produkcyjnemu zachowują idealną szczelność nawet przy wysokich prędkościach obrotowych lub dużych drganiach. Podejmujemy się także realizacji zleceń w niestandardowym kształcie, które bez trudu zastąpić mogą zużyte elementy danej maszyny. W ofercie dostępne są także szczotki pierścieniowe z wypełnieniem zewnętrznym, które doskonale sprawdzają się przy oczyszczaniu zabrudzeń. Dzięki możliwości dopasowania kształtu szczotki do indywidualnych wymagań, rozwiązania soUNIQ cieszą się dużą popularnością w następujących segmentach:

  • budownictwo, elektronika, fotowoltaika,
  • transport i logistyka,
  • rolnictwo oraz hodowla zwierząt,
  • przemyśl maszynowy, chemiczny, ceramiczny, farmaceutyczny, drzewny, meblarski, spożywczy, walcowniczy, tekstylny itp.
Czytaj więcej

Szczotki spiralne soUNIQ

Szczotki spiralne z wypełnieniem wewnętrznym lub zewnętrznym nazywane są także walcowymi. Rozwiązanie tego rodzaju świetnie sprawdza się w procesach związanych z oczyszczaniem, zabezpieczaniem i uszczelnianiem, a ponadto zastąpić może zużyte elementy w wielu modelach zamiatarek. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub skorzystania z dedykowanego formularza w osobnej zakładce.