Szczotka pasmowa

soUNIQ sp. z o.o. specjalizuje się także w realizacji szczotek pasmowych. Dzięki znajomości rynku i wielu lat doświadczeń, mamy możliwość wyprodukowania pasm szczotkowych o dowolnych rozmiarach. Jest to najbardziej podstawowa forma szczotek – czyli materiał wypełniający, który jest umocowany w stalowej oprawie. Oczywiście ta forma jak cała branża szczotkowa ewoluuje i dopasowuje do oczekiwać swoich użytkowników. Na przestrzeni lat rynek przyniósł zapotrzebowanie na nowe kształty, nowe oprawy, w które
montowane są szczotki pasmowe, przez co może ją zmienić choćby w szczotki walcowe. Postaramy się przybliżyć różnorodność zastosowań i możliwości produkcyjnych soUNIQ.

Budowa szczotki

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image2.jpeg

Szczotka pasmowa to składowa trzech elementów: materiału wypełniającego, oprawy (co widać na zdjęciu) i drutu na którym jest zawinięty materiał wypełniający.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image3.png

A – szerokość oprawy,
B – wysokość oprawy,
H – wysokość materiału wypełniającego,
G – wysokość całkowita szczotki

Oprawa – najczęściej wykonywana jest ze stali konstrukcyjnej ocynkowanej, co pozwala na dość elastyczne i stabilne wygięcie, nawet przy niewielkich rozmiarach. Profile ze stali nierdzewnej z uwagi na zdecydowanie większą twardość są trudniejsze w precyzyjnych zagięciach, co powoduje mniejsze możliwości przy najmniejszych wymiarach.

Wypełnienie – prostota konstrukcji pozwala na zastosowanie praktycznie każdego rodzaju wypełnienia. Ograniczeniami jedynie może być średnica, która przy większych rozmiarach, może powodować problem produkcyjny w aplikowaniu go w oprawie. Najczęściej stosowane materiały wypełniające to wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, druty stalowe, czy materiały naturalne.

Drut konstrukcyjny – który jest niewidoczny w obudowie zazwyczaj wykonany jest ze stali.

Szczotki pasmowe – typy standardowe

A [ mm] B [ mm] H [ mm]
Typ 1 1,8 2,1 4-60
Typ 2 2,5 3,0 4-80
Typ 3 3,0 3,3 5-80
Typ 4 3,4 4,3 6-80
Typ 5 4,8 4,8 6-100
Typ 6 8,5 9,5 10-500
Typ 7 12,0 11,0 30-500
Typ 8 13,5 15,0 30-500

Podział szczotek pasmowych ze względu na rozmiar oprawy – typy standardowe (popularne)

Zastosowanie

Szczotki pasmowe znajdują swoje zastosowanie głównie jako wkład do różnego rodzaju profili. Występują również w swojej naturalnej postaci, jako uszczelnienia różnych przestrzeni, jako części szczotek walcowych.

Szczotki pasmowe, które poddamy kolejnej obróbce, np. poprzez skręcenie przybiorą zupełnie inny kształt. Najczęściej mówimy wtedy o szczotkach pasmowych z wypełnieniem na zewnątrz lub do wewnątrz. Więcej na ten temat można znaleźć na kolejnych stronach – Szczotki pasmowe – pozostałe lub spiralne szczotki pasmowe.


Czym wyróżniają się szczotki pasmowe soUNIQ?

Szczotka pasmowa to jeden z najpowszechniej występujących rodzajów uszczelniaczy, który znaleźć można w każdym domu. Wszystkie produkty soUNIQ produkowane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu charakteryzują się one wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Szczotki pasmowe przemysłowe wykorzystywane są w wielu branżach nie tylko do zabezpieczania drzwi, bram i przejść przed kurzem, pyłem, przeciągiem, wilgocią, światłem czy hasałem. W wielu przedsiębiorstw stosuje się je także do transportowania i wyhamowywania delikatnych towarów. W kwestii takiej jak szczotki pasmowe Bielsko-Biała to miasto, w którym warto stacjonarnie odwiedzić naszą siedzibę przy ulicy Komorowickiej 140. Dzięki wieloletniej wiedzy jesteśmy w stanie skutecznie doradzić w zakresie dopasowania odpowiedniego rozwiązania.

Czytaj więcej

Jak zamówić szczotki pasmowe przemysłowe?

W ofercie soUNIQ znaleźć można kilkanaście najpopularniejszych rodzajów szczotek pasmowych, ale nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie produkcji pasm szczotkowych jesteśmy w stanie dostarczyć wysokiej jakości produkty w dowolnym rozmiarze. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do skorzystania z dedykowanego formularza kontaktowego na naszej stronie. Jeżeli chodzi o szczotki pasmowe Bielsko-Biała to jedno z wielu miast, na terenie których oferujemy nasze usługi. Najprostszym sposobem na uzyskanie wstępnej wyceny projektu lub zweryfikowanie dostępności jest kontakt mailowy albo telefoniczny.