Szczotka walcowa

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image24.jpeg

Szczotki walcowe, to kolejne szerokie zagadnienie. Kształt tych szczotek wskazuje, że są one tak skonstruowane, by mogły się obracać lub ewentualnie obiekt obracał się wokół szczotki. Walce lub przez wielu nazywane rolkami szczotkowymi może przybierać różne wielkości – od kilku milimetrów do kilku metrów długości. Podobnie jak średnica korpusu i materiał z jakiego zrobiony jest korpus i materiał wypełniający.

Budowa szczotki walcowej

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image25.png

DZ – średnica całkowita
DK – średnica korpusu
DO – średnica otworu
LZ – długość korpusu
LR – długość robocza

Schemat konstrukcji szczotek walcowych sztancowanych (nabijanych pęczkami)

Najbardziej popularne szczotki walcowe, spotykane powszechnie, to szczotki o konstrukcji korpusu z tworzywa sztucznego. Korpus jest nawiercany, a w powstałe otwory mocowany jest materiał wypełniający.

Żeby poprawnie móc zaprojektować i wykonać szczotkę należy określić jej gęstość i układ wypełnienia. Gęstość szczotki określa się przy pomocy kilku parametrów, między innymi: średnicy pęczka, ilości pęczków na obwodzie korpusu, ilości pęczków na długości korpusu. Na gęstość pośrednio może wpływać również rodzaj i średnica materiału wypełniającego.

soUNIQ w odróżnieniu od większości producentów i przedstawicielstw handlowych nie wskazuje typologii rozmiarów, gdyż oferuje swoje narzędzia dla klientami w każdej branży. To wymaga od nas indywidualnego podejścia, gdyż wymagania są zbyt specyficzne. To my staramy się dostosować do naszych klientów a nie odwrotnie.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image26.jpeg

Układ polowy wypełnienia

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image27.jpeg

Pełny układ wypełnienia

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image28.jpeg

Układ spiralny

Szczotki walcowe są zwyczajowo montowane na wale obrotowym. System mocowania szczotek najczęściej następuje poprzez śruby imbusowe, umieszczone na końcach korpusu, poprzez dodatkowe układy band stalowych i inne, np. wpusty.

Zastosowanie

Szczotki walcowe można spotkać w niemal każdej branży. Od wszelkiego rodzaju myjek (np. obuwia, owoców i warzyw), poprzez szczotki wspomagające procesy produkcji (nanoszenie bejcy, odpylanie, satynowanie, czy gratowanie). Swoją prostotą i ekonomią zdobyły zaufanie w branżach takich jak: przemysł drzewny, oczyszczalnie ścieków, rolnictwo czy przemysł farmaceutyczny i spożywczy.

Przykładowe rozwiązania szczotek walcowych pęczkowanych

 

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image30.jpeg
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image29.jpeg
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image31.jpeg

Szczotki walcowe i rolki szczotkowe soUNIQ – czym wyróżniają się na tle konkurencji?

Wszystkie produkty soUNIQ wykonywane są z najwyższej jakości materiałów pod okiem doświadczonych specjalistów. Wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów potwierdzić może szeroka gama branży i firm, z którymi współpracujemy. Szczotki walcowe soUNIQ to jeden z najczęściej wybieranych produktów w naszej ofercie, który podobnie jak inne można w pełni dopasować do potrzeb czy specyfiki biznesu. Nasi wykwalifikowani pracownicy są w stanie skutecznie doradzić w zakresie doboru odpowiednich materiałów, dzięki czemu łatwiej jest zadbać o bezpieczeństwo i trwałość danego rozwiązania. W przeciwieństwie do wielu konkurentów podejmujemy się także realizacji bardziej skomplikowanych lub mniej standardowych zleceń. Rolki szczotkowe i szczotki walcowe soUNIQ to przykład jednego z wielu rozwiązań, które z powodzeniem zastąpić może zużyte elementy maszynerii przemysłowej.

Czytaj więcej

Szczotka walcowa – jak dobrać optymalne materiały i wymiary?

Specjalistyczna szczotka walcowa do zamiatarki to tylko jedno z wielu potencjalnych zastosowań naszych produktów, które wykorzystywane są także do uszczelniania i zabezpieczania. W kwestii takiej jak szczotki przemysłowe walcowe oferta soUNIQ cechuje się zróżnicowanym rodzajem wypełnienia (np. pęczkowate, pełne, spiralne, polowe). Nasi doświadczeni specjaliści pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, dzięki czemu nie trzeba tracić dodatkowego czasu czy zasobów na weryfikację danego projektu.