Szczotka listwowa

Ten typ szczotek znajduje ogromne zapotrzebowanie na rynku. Jego prostota konstrukcji i wszechstronność zastosowań znajdują swoje miejsce praktycznie w każdej branży. Głównie służą jako narzędzia do oczyszczania, uszczelniania ale również jako wypełnienie stołów montażowych. To najczęściej spotykane procesy, gdzie je można znaleźć ale mają znacznie szersze zastosowanie i ogranicza je tylko i wyłącznie fantazja konstruktora.

Budowa

Szczotki listwowe składają się z dwóch elementów konstrukcyjnych. Korpus, który może być wykonany z tworzyw sztucznych, aluminium lub stali. Materiał wypełniający – każdy możliwy, według zapotrzebowania i warunków pracy szczotki.

Typy standardowe w naszym przypadku to korpus według poniższego schematu, który może być wsuwany do uchwyty stalowego (najczęściej jest to stal ocynkowana) – jak na poniższym schemacie i zdjęciach.

Kolory – zarówno korpus jak i materiał wypełnienia może być dowolnie modyfikowany. Najczęściej oferowany na rynku jest kolor biały. Jednakże w zależności od zapotrzebowania, mamy możliwość zastosowania koloru niebieskiego a nawet czarnego.

Standardowy korpus znajduje swoje zastosowanie jako wyposażenie stołów montażowych głównie dla stolarki okiennej i drzwiowej. Udało nam się również wdrożyć z powodzeniem ten system dla branży spożywczej przy oczyszczaniu taśm transmisyjnych.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image53.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image52.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image51.jpeg

Szczotki listwowe - niestandardowe

Poza standardowym rozwiązaniem mamy możliwość wyprodukowania dowolnej szczotki listwowej. Poniższy schemat pokazuje, które parametry są dla nas niezbędne do poprawnego zaprojektowania.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image54.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image55.png
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image56.jpeg

Przykładowe zdjęcia szczotek listwowych, pęczkowanych. Każde z nich ma swoje specjalne zastosowanie. Zgarnianie, przytrzymywanie produktów, oczyszczanie taśm transportujących.

Zastosowanie szczotek listwowych niestandardowych

Zastosowanie szczotek listwowych jest nieograniczone. soUNIQ najczęściej stosuje te szczotki w branży spożywczej, przy oczyszczalniach ścieków, papierniczej czy też w przetwórstwie warzyw i owoców. Procesy, w których uczestniczą to dociskanie, oczyszczanie, prowadzenie produktów, wspieranie procesów automatyzacji i wiele innych.


Szczotki listwowe soUNIQ – jakie korzyści daje ich zastosowanie?

Bogaty asortyment, obejmujący kilkadziesiąt modeli szczotek listwowych soUNIQ we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach i wariantach, to gwarancja niezawodności i wieloletniej bezawaryjnej pracy. Klientom, którzy zdecydują się zamówić szczotki listwowe z naszego bogatego katalogu, gwarantujemy:

  • szybkie terminy realizacji zamówień i sprawne dostawy,
  • najwyższy stopień ochrony przed zanieczyszczeniami dzięki zastosowaniu sprawdzonych materiałów,
  • kompleksową obsługę na każdym etapie transakcji oraz wsparcie posprzedażowe.

Warto dodać, że każda dostarczana przez nas listwa szczotkowa podlega restrykcyjnej kontroli jakości. Nadzór nad procesem produkcyjnym umożliwia nam dotrzymanie najwyższych standardów w zakresie użyteczności i niezawodności oferowanych przez siebie rozwiązań.

Czytaj więcej

Szczotka listwowa – sposoby mocowania

Dostarczane przez soUNIQ listwy szczotkowe mogą być mocowane na kilka różnych sposobów. Najpopularniejsze są mocowania na śruby oraz wkręty, sporym powodzeniem cieszy się również nitowanie. Oprócz powyższych metod szczotka listwowa może być także wklejana za pomocą taśmy dwustronnej.

Niezależnie od wybranej opcji mocowania, wybór listew szczotkowych z bogatej oferty soUNIQ to gwarancja wysokiej jakości i trwałości proponowanych przez nas produktów. Do współpracy zapraszamy wszystkie branże, które na co dzień wykorzystują tego rodzaju osprzęt w swojej działalności. Nasi eksperci precyzyjnie pomogą Państwu dopasować rozwiązania idealnie dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb.