Szczotki pasmowe z profilem ze stali nierdzewnej

Profil stalowy jest stosowany z uwagi na swoją wytrzymałość. Stosuje się wszędzie tam gdzie dochodzi do użycia znacznych sił na szczotkę. Konstrukcja taka pozwala również na stosowanie szczotek pasmowych ze znacznie większym ciężarem (np. wysokość, średnica czy rodzaj zastosowanego materiału wypełniającego).

Typologia tych szczotek jest zbliżona do szczotek z profilem aluminiowym. Mamy możliwość proponowania naszym Klientom dowolnych kształtów, materiałów wypełniających czy też w odniesieniu do zastosowania.

Profil standardowo wykonywany jest ze stali konstrukcyjnej ocynkowanej. Wysoka jakość galwanizacji zapewnia nam i naszym klientom pewność, że standardowe warunki pracy pozwolą na wydłużoną żywotność szczotek. Są jednak przypadki, gdzie specyficzne warunki pracy (np. agresywne środowisko np. PH) bądź wymagania FDA przy stosowaniu ich w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym wymuszają stosowania profili wykonanych ze stali INOX.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image22.jpeg

soUNIQ jako firma biorąca bezpośredni udział w pracach projektowo badawczych, ma możliwość proponowania form specjalnych. Przykładowo możemy szczotki z profilem stalowym oferować w kształcie garnkowym, ale również jako uszczelnienie pierścieniowe.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image23.jpeg

Przykładowy profil wykonany z INOX - Widoczny zaokrąglony kształt, po złożeniu okrąg, służący jako uszczelnienie bębna w maszynie. Na profilu widać specjalnie wykonane otwory montażowe, pod zamówienie naszego Klienta.

Szczotki pasmowe mogą również przybrać formę walców. Te informacje dostępne w materiałach dotyczących szczotek walcowych.


Szczotki pasmowe z profilem stalowym i nierdzewnym – zastosowania

Szczotki pasmowe z profilem ze stali nierdzewnej to jeden z najbardziej solidnych uszczelniaczy dostępnych na rynku. Stalowa konstrukcja zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, których nie da się uniknąć (szczególnie w branży produkcyjnej). Bogata gama materiałów wypełniających oraz możliwość dopasowania rozmiaru i długości profilu to świetny sposób na zabezpieczenie się przed pyłem, kurzem, wiórami czy mgłą olejową. Szczotki pasmowe z profilem stalowym wykorzystywane są w wielu branżach i urządzeniach (np. wycinarki CNC, linie produkcyjne, odkurzacze przemysłowe itp.). Nasi specjaliści chętnie dzielą się swoją wieloletnią wiedzą i doświadczeniem, co w dużym stopniu pomaga w dobraniu optymalnego rozwiązania. Do wszystkich realizowanych zleceń podchodzimy z pełnym profesjonalizmem i wsparciem logistycznym.

Czytaj więcej

Szczotki pasmowe z profilem stalowym i nierdzewnym – Oferta soUNIQ

W naszej ofercie dostępne są zarówno szczotki pasmowe z profilem ze stali nierdzewnej, jak i szczotki pasmowe z profilem stalowym. Wszystkie osoby zainteresowane szczegółami naszej oferty zachęcamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub skorzystania z dedykowanego formularza na naszej stronie. Rozwiązania soUNIQ cechują się najwyższym poziomem wykonania i pełną zgodnością z wytycznymi klientów. Dzięki wieloletniej wiedzy i doświadczeniu podejmujemy się także realizacji mniej standardowych zleceń. SoUNIQ specjalizuje się w dostarczaniu wysokospecjalistycznych rozwiązań dla branży produkcyjnej.