Szczotki pasmowe z profilem z tworzywa sztucznego

Zapotrzebowanie rynku na szczotki pasmowe wymusił ich łatwość montażu. Co za tym idzie zostały szybko wyposażone w różnego rodzaju profile, które z łatwością można je wsunąć i wymienić. Z uwagi na różnorakie zastosowanie od budownictwa, poprzez pracę w ciężkich warunkach jako np. zgarniacze, szczotki mogą być wyposażone w profil z tworzywa sztucznego, z aluminium i ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej.

Szczotki pasmowe z profilem z tworzywa sztucznego

Najtańszą i naproszą formą są szczotki zamontowane w profilu z tworzywa sztucznego. Zyskały swoją popularność przede wszystkim jako uszczelnienie drzwi i bram przesuwnych. Wykazują wystarczającą izolację akustyczną i termiczną a ich niska cena czyni je wyjątkowo atrakcyjną ofertą. Dodatkową łatwością i tym samym ciekawą alternatywą jest łatwość w zmianie barwy profilu.

Budowa szczotki

Szczotka składa się z dwóch części. Profil z tworzywa sztucznego i wsuwane w niego wymienne pasmo szczotkowe.

Schemat szczotek

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularny typ szczotki pasmowej z profilem z tworzywa sztucznego.

//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image16.jpeg
//souniq.pl/wp-content/uploads/2021/10/image17.png

Szerokość szczotki: 8,5 mm;
Wysokość profilu PVC: 40 mm;
Wysokość całkowita szczotki (G): według indywidualnego zapotrzebowania Klienta. Na zdjęciu 100 mm, przy wysokości szczotki 60 mm.
Materiał wypełnienia: według indywidualnego zapotrzebowania Klienta. Na zdjęciu PP (włókno polipropylenowe) o średnicy pojedynczego włosa 0,18 mm, proste, gładkie, w kolorze czarnym;
Długość szczotki: standardowa długość wynosi 1000 mm. Na życzenie Klienta mamy możliwość wyprodukowania innych długości.

Szczotki pasmowe z profilem z tworzywa sztucznego (najczęściej PVC), są oczywiście dostępne w różnych opcjach. Z uwagi na fakt, że dysponujemy możliwościami projektowania i wytworzenia dla Klienta końcowego dowolnych profili, według pomysłów projektantów nie chcemy w tym przypadku narzucać systemu czy też podziału. Zapraszamy tym samym do konsultacji technicznych z naszymi konsultantami, by wspólnie opracować rozwiązanie, które wymusza proces technologiczny.


Trwałe i lekkie szczotki pasmowe z profilem z tworzywa sztucznego

Uszczelnienie szczotkowe zyskało popularność przede wszystkim ze względu na swoje walory użytkowe. Pomaga utrzymać nie tylko komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, ale też czystość w pobliżu wejść. Obie kwestie są szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Ponadto szczotki pasmowe z profilem z tworzywa nie ulegają tak łatwo zniszczeniom wskutek urazów mechanicznych, ponieważ wykorzystany do ich produkcji materiał charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Czynniki zewnętrzne, takie jak skrajne temperatury czy wilgoć, również nie odbijają się negatywnie na ich konstrukcji.

Prezentowane szczotki są bardzo lekkie, więc nie obciążają dodatkowo drzwi. Wobec tego nadają się do wykorzystania w każdym miejscu, np. zakładach przemysłowych czy centrach handlowych. Najlepiej sprawdzają się w miejscach odwiedzanych przez wiele osób w ciągu dnia.

Zachęcamy do składania zamówień na szczotki pasmowe z profilem z PVC. Zapewniamy dostęp do wysokiej jakości elementów w korzystnej dla klientów cenie.